Hastane Sağlık Tesisleri Pvc Zemin Kaplama İstanbul Turkey

Pvc zemin kaplamaları, hastane yer döşemeleri olarak  bilinen en hijyenik en uzun ömürlü yer döşemeleri olmasının yanı sıra temizliği ve bakımı büyük önem taşımaktadır.

Bu sebeple hastanelerde hasta odaları, koridorlar, yoğun bakım odaları,ameliyathanelerde ve benzeri yerlerde homojen kondaktif antistatik antibakteriyel PVC yer döşemesi kullanılır. Hastane yer döşemeleri  malzemelerinde PVC zemin kaplama üretim teknikleri gereği en üst yüzeyde film tabakası olarak ifade edilen kalınlıkta özel tekniklerle emdirilmiş PUR tabaka veya cila bulunur. PVC yer döşemesi 2 mm kalınlığındadır. Renkler katalog üzerinden ameliyathane duvar rengine uygun olarak seçilir.

Hastane gibi sağlık koşullarının üst düzeyde olması gereken bölgelerde, insan sağlığı ve doğa üzerinde olumsuz etki yaratmayacak bir malzeme tercih edilmeli. Hastane yer döşemeleri için seçilecek olan pvc zemin kaplama malzemesinin antibakteriyel ve antialerjik olması gerekir.

Hastane yer döşemeleri için son dönemlerde inşaat sektöründe pek çok modern ve yenilikçi yapı malzemesi piyasaya sunulmuştur. Teknolojinin ilerlemesi ile beklentilerin artması oldukça doğal bir hal almıştır. Yapı sektöründe iç mekan tasarımı ne kadar kusursuz olursa olsun eğer zemin kaplama malzemesi görsel açıdan şık ve kullanışlı değil ise hayal ettiğiniz dekorasyonu ve istediğiniz kaliteyi sağlayamazsınız.

Ülkemizde son yıllarda çok yaygın olarak kullanılan pvc yer döşemeleri bu beklentileri fazlası ile karşılayan bir yer kaplama malzemesidir. Pvc yer döşemesi antibakteriyel özelliği ile mikroplara karşı direnç sağlar ve yüzeyinde mikrop barındırmaz bu nedenle temizliği ve bakımı oldukça pratik olduğundan dolayı genellikle hastane yer döşemeleri için sıkça tercih edilmektedir.

 

HASTANE YER DÖŞEMELERİ İÇİN MALZEME TERCİHLERİ

Hastane zemin kaplama malzemesi hastanenin farklı bölümlerine göre farklı pvc zemin kaplaması kullanılmalıdır. Örneğin hasta odaları için Heterojen yer döşemesi veya Homojen yer döşemesi tercih edilebilir. Yoğun bakım, ameliyathane yer döşemesi, röntgen odası ve laboratuvarlarda antistatik pvc yer döşemesi kullanılmalıdır. Pvc zemin kaplaması yoğun trafik özelliği ile darbelere karşı son derece sağlam ve kaliteli bir yapıya sahip olup uzun yıllar bakım ve onarım gerektirmez.

Hastane yer döşemeleri rutubetten nemden ve sudan etkilenmez en önemlisi kaymaz yapıda olması nedeni ile her türlü iç mekan zemin kaplaması olarak tercih edilmektedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizden yardım alabilirsiniz.

Fiyat Almak İçin Bizimle İletişime Geçin.


Whatsapp ile ulaşın