Hastane Pvc Zemin Kaplamaları

Pvc zemin kaplamaları, hastane yer döşemeleri olarak  bilinen en hijyenik en uzun ömürlü yer döşemeleri olmasının yanı sıra temizliği ve bakımı büyük önem taşımaktadır.

Bu sebeple hastanelerde hasta odaları, koridorlar, yoğun bakım odaları,ameliyathanelerde ve benzeri yerlerde homojen kondaktif antistatik antibakteriyel PVC yer döşemesi kullanılır. Hastane yer döşemeleri  malzemelerinde PVC zemin kaplama üretim teknikleri gereği en üst yüzeyde film tabakası olarak ifade edilen kalınlıkta özel tekniklerle emdirilmiş PUR tabaka veya cila bulunur. PVC yer döşemesi 2 mm kalınlığındadır. Renkler katalog üzerinden ameliyathane duvar rengine uygun olarak seçilir.

Hastane gibi sağlık koşullarının üst düzeyde olması gereken bölgelerde, insan sağlığı ve doğa üzerinde olumsuz etki yaratmayacak bir malzeme tercih edilmeli. Hastane yer döşemeleri için seçilecek olan pvc zemin kaplama malzemesinin antibakteriyel ve antialerjik olması gerekir.

Homojen PVC zemin kaplama 
Homojen zemin kaplama; tek katmanlı, malzemenin hepsinde aynı özelliğe sahip PVC zemin kaplama çeşididir. 
Genel olarak 2 mm kalınlıkta üretilirken aşınmazlık kürüne göre kategorileri vardır.
Grup T: Bu grupta, aşınmazlık kürü malzemenin hem yüzeyinde hem içeriğinde bulunması nedeniyle cilaya ihtiyaç duyulmuyor.
Grup P: Aşınmazlık kürü sadece PVC zemin kaplamanın yüzeyinde olduğu için zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak cila kullanmak gerekir.
Grup M: Kaplamanın yüzeyinde ve içeriğinde aşınmazlık kürü bulunmadığından montajı yapıldıktan hemen sonra cila uygulanır.


Whatsapp ile ulaşın